Slovenská
banková
asociácia

Slovensky / English

Banková asociácia zmenila názov aj logo

22.09.2006

Názov Asociácia bánk už neplatí. Stavovská organizácia slovenských bánk sa premenovala na Slovenskú bankovú asociáciu. Zmenilo sa aj logo celej inštitúcie.

„Za zmenou názvu asociácie netreba hľadať nič prevratné. Jednoducho sa v praxi ukázalo, že prekladať pôvodný názov Asociácia bánk do anglického jazyka je takpovediac veľmi nešikovné. Preklad nového názvu, ktorý znie: „Slovak Banking Association“, je bezproblémový“, povedal výkonný riaditeľ Slovenskej bankovej asociácie Ladislav Unčovský.

Asociácia sa podľa Unčovského, najmä v súvislosti s prebiehajúcim procesom začlenenia Slovenska do eurozóny, stále častejšie dostáva do priameho kontaktu s partnerskými asociáciami a finančnými inštitúciami v Európe a jej pôvodný názov spôsoboval čoraz viac zbytočných interpretačných problémov.

„Všetci v asociácii by sme si želali, aby sa všetky problémy a obrovský kus práce, ktoré nás v súvislosti s procesom vstupu Slovenska do eurozóny čakájú, dali vyriešiť tak jednoducho, ako zmena názvu inštitúcie“, dodal na záver Ladislav Unčovský.

Súvisiace správy