Slovenská
banková
asociácia

Slovensky / English

Darovanie 2 % daní v prospech Viac ako peniaze

30.03.2016

Finančná gramotnosť - Od roku 2012 sa Slovenská banková asociácia v spolupráci s neziskovou vzdelávacou organizáciou Junior Achievement Slovensko podieľa na vzdelávaní žiakov základných a stredných škôl v oblasti finančnej gramotnosti. Vďaka programu Viac ako peniaze, ktorý bol vytvorený v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti sa žiaci naučia ako efektívne hospodáriť s peniazmi, ako fungujú banky a finančný trh.

Pre žiakov a ich učiteľov je pripravený moderný vzdelávací systém, ktorého obsah je pravidelne aktualizovaný odborníkmi. Žiaci sa môžu zapojiť do súťaže, ktorá rozvíja ich inovatívne myslenie a samostatnú prácu. Učitelia sa môžu zúčastniť vzdelávacích seminárov, kde sa s odborníkmi z bánk bavia na rôzne aktuálne témy.

Rozvíjať program Viac ako peniaze a ponúkať kvalitné vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti môžeme aj vďaka 2 % z dane. Ak máte záujem venovať tie svoje v prospech takéhoto vzdelávania, venujte ich Junior Achievement Slovensko. Všetky potrebné informácie nájdete na www.jaslovensko.sk/dvepercenta. ĎAKUJEME.