Európsky kvíz
o peniazoch

Finančné vzdelávanie patrí medzi kľúčové témy na pôde asociácie. Mladí ľudia sú veľmi zraniteľní, a preto je obzvlášť dôležité hľadať možnosti ako zvyšovať ich finančnú gramotnosť.

O projekte

O projekte:

Európsky kvíz o peniazoch koordinuje Európska banková federácia a v jednotlivých krajinách ju realizujú národné asociácie bánk. Kvíz je určený pre žiakov a študentov vo veku 13 až 15 rokov, ktorí majú záujem vyskúšať si svoje vedomosti z oblasti finančnej gramotnosti, financií či digitálnej bezpečnosti. Slovenská banková asociácia projekt realizuje v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska, ktorá má taktiež dlhoročné skúsenosti v oblasti finančného vzdelávania.

Európsky kvíz o peniazoch sa hrá na platforme Kahoot! – bezplatnej vzdelávacej platforme s herným základom určenej pre učiteľov, žiakov a študentov.

Cieľ projektu:

Hlavným cieľom je zvyšovať finančnú gramotnosť mladých ľudí a taktiež zdôrazňovať potrebu finančného vzdelávania na Slovensku. Okrem samotného kvízu je veľmi dôležitá príprava žiakov a študentov v školských tímoch pod vedením svojich pedagógov. Práve tu môžu diskutovať o témach, ktoré sú predmetom kvízových otázok.

Mladí ľudia sú veľmi zraniteľní, a preto je obzvlášť dôležité hľadať možnosti ako zvyšovať ich finančnú gramotnosť.

Prínos projektu:

Európsky kvíz o peniazoch je koncipovaný tak, aby zaujal mladých ľudí, ktorým je určený. Kvíz sa hrá na platforme Kahoot! – bezplatnej vzdelávacej platforme s herným základom určenej pre učiteľov, žiakov a študentov. To, že sa projekt teší záujmu zo strany žiakov a študentov potvrdzuje skutočnosť, že do prvých dvoch ročníkov sa zapojilo viac ako 250 školských tímov z celého Slovenska.

Kontakty:

Diana Priechodská Brodnianska
diana.brodnianska@sbaonline.sk
+421 2 57 205 314